Basketball

HomeRegisterSchedules & StandingsRulesBasketball Stats
Basketball Schedule

Summer 2021 - 5v5 Men's Basketball - Intermediate Division - Secaucus Area - Sunday

Sunday, June 13

  Court 1
6:30 PM
 
  The Ruthless Mambas [35]
vs
 
  The Lannisters [26]
POTG: Carlos C
7:30 PM
 
  Has Beens [39]
vs
 
  Underground Kings [59]
POTG: Damon S
8:30 PM
 
  Above the Brim [70]
vs
 
  Super Slime Crew [41]
POTG: William T
9:30 PM
 
  Ballers [36]
vs
 
  6 School Squad [59]
POTG: Firas K

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 20

  Court 1
6:30 PM
 
  Ballers [43]
vs
 
  Has Beens [46]
POTG: Nathan L
7:30 PM
 
  6 School Squad [69]
vs
 
  The Lannisters [40]
POTG: Luke V
8:30 PM
 
  Super Slime Crew [37]
vs
 
  The Ruthless Mambas [33]
POTG: Tristan J
9:30 PM
 
  Underground Kings [31]
vs
 
  Above the Brim [33]
POTG: Cameron S

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 27

  Court 1
6:30 PM
 
  Above the Brim [59]
vs
 
  6 School Squad [62]
POTG: Luke V
7:30 PM
 
  The Lannisters [51]
vs
 
  Super Slime Crew [44]
POTG: MARTIN M
8:30 PM
 
  Has Beens [55]
vs
 
  The Ruthless Mambas [47]
POTG: Nathan L
9:30 PM
 
  Underground Kings [62]
vs
 
  Ballers [49]
POTG: Ulises R

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, July 11

  Court 1
6:30 PM
 
  The Lannisters [37]
vs
 
  Above the Brim [67]
7:30 PM
 
  6 School Squad [91]
vs
 
  Has Beens [62]
POTG: Muharest M
8:30 PM
 
  Super Slime Crew [51]
vs
 
  Ballers [49]
POTG: Brendon L
9:30 PM
 
  The Ruthless Mambas [27]
vs
 
  Underground Kings [49]
POTG: Jose C

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, July 18

  Court 1
6:30 PM
 
  The Lannisters [53]
vs
 
  Ballers [42]
POTG: Ishan N
7:30 PM
 
  The Ruthless Mambas [36]
vs
 
  Above the Brim [53]
POTG: Semiu D
8:30 PM
 
  6 School Squad [48]
vs
 
  Underground Kings [50]
POTG: Damon S
9:30 PM
 
  Super Slime Crew [46]
vs
 
  Has Beens [50]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, July 25

  Court 1
6:30 PM
 
  Underground Kings [72]
vs
 
  Super Slime Crew [45]
POTG: Jonathan J
7:30 PM
 
  Has Beens [62]
vs
 
  The Lannisters [68]
POTG: Orion M
8:30 PM
 
  The Ruthless Mambas [51]
vs
 
  6 School Squad [76]
POTG: Luke V
9:30 PM
 
  Ballers [50]
vs
 
  Above the Brim [69]
POTG: Khalfani S

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, August 1

  Court 1
6:30 PM
 
  Above the Brim [95]
vs
 
  Has Beens [75]
POTG: William T
7:30 PM
 
  Underground Kings [92]
vs
 
  The Lannisters [47]
POTG: Daniel R
8:30 PM
 
  6 School Squad [70]
vs
 
  Super Slime Crew [52]
POTG: Luke V
9:30 PM
 
  Ballers [49]
vs
 
  The Ruthless Mambas [36]
POTG: Robert L

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, August 8

PLAYOFFS
PLAYOFFS View Bracket
* Playoffs *
Top 4 Advance - Semi-Finals and Finals Same Week
  Court 1
6:30 PM
 
  6 School Squad [46]
vs
 
  Above the Brim [71]
POTG: William T
7:30 PM
 
  The Lannisters [59]
vs
 
  Underground Kings [77]
POTG: Ulises R
8:30 PM
 
  Above the Brim [60]
vs
 
  Underground Kings [51]
POTG: Tyler D

Visitor (first team) vs Home (second team)