Flag Football

HomeRegisterSchedules & StandingsCo-Ed RulesMen's RulesMen's Tournament Rules
Flag Football Schedule

Fall 2020 - 7v7 Men's Flag Football - Multiple Skills - Wayne/Clifton - Sunday Nights

Sunday, September 13

  Field 1 Field 2 Field 3
6:30 PM
 
  The Glizzy’s [6]
vs
 
  Spartans [50]
POTG: justin l
6:45 PM
 
  ScarPett Soldiers [14]
vs
 
  Blue Ballerz [31]
POTG: Gerard M
7:00 PM
 
  TB4L [19]
vs
 
  Heavy Hittas [45]
POTG: Luis C
7:30 PM
 
  Black Panthers [13]
vs
 
  Different Breed [32]
POTG: Eddie G
7:45 PM
 
  BDB [41]
vs
 
  Mud Dogs [18]
POTG: Team victory!
8:00 PM
 
  OH BROTHER! This guy STINKS! [21]
vs
 
  Dapush [12]
POTG: James M
8:30 PM
 
  Elite [6]
vs
 
  MUTINY [30]
POTG: Dylan R
8:45 PM
 
  The Barnyard [12]
vs
 
  Vick In-A-Box [19]
POTG: Serafim K
9:00 PM
 
  Touchdown [14]
vs
 
  Show Time [57]
POTG: Salvatore C
9:30 PM
 
  Comeback SZN [25]
vs
 
  HAVOK [25]
POTG: Jordan B
9:45 PM
 
  Titans [13]
vs
 
  Jones BBQ and foot massage [48]
POTG: John S
10:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 20

  Field 1 Field 2 Field 3
6:30 PM
 
  OH BROTHER! This guy STINKS! [28]
vs
 
  Touchdown [6]
POTG: Tim R
6:45 PM
 
  MUTINY [54]
vs
 
  Spartans [64]
POTG: justin l
7:00 PM
 
  The Glizzy’s [14]
vs
 
  Elite [26]
POTG: Brandon M
7:30 PM
 
  Heavy Hittas [24]
vs
 
  Titans [6]
POTG: Alejandro Y
7:45 PM
 
  Mud Dogs [18]
vs
 
  The Barnyard [12]
POTG: Jake V
8:00 PM
 
  Blue Ballerz [50]
vs
 
  Different Breed [12]
POTG: Jihad C
8:30 PM
 
  Show Time [20]
vs
 
  HAVOK [38]
POTG: Carlos M
8:45 PM
 
  Vick In-A-Box [27]
vs
 
  Black Panthers [26]
POTG: Matt Z
9:00 PM
 
  BDB [50]
vs
 
  ScarPett Soldiers [19]
POTG: Patrick F
9:30 PM
 
  Dapush [13]
vs
 
  Comeback SZN [33]
POTG: Brian S
9:45 PM
 
  DISCIPLES 2.0 [21]
vs
 
  Jones BBQ and foot massage [45]
POTG: Great Team victory
10:00 PM
 
  Pretty, Big Fellas [24]
vs
 
  TB4L [18]
POTG: Max E

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 27

  Field 1 Field 2 Field 3
6:30 PM
6:45 PM
7:00 PM
7:30 PM
7:45 PM
 
  HAVOK
vs
 
  Dapush
8:00 PM
8:30 PM
8:45 PM
9:00 PM
 
  Elite
vs
 
  Mud Dogs
9:30 PM
9:45 PM
10:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 4

  Field 1 Field 2 Field 3
6:30 PM
6:45 PM
7:00 PM
7:30 PM
7:45 PM
8:00 PM
8:30 PM
8:45 PM
9:00 PM
 
  TB4L
vs
 
  Titans
9:30 PM
9:45 PM
 
  Touchdown
vs
 
  HAVOK
10:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 11

  Field 1 Field 2 Field 3
6:30 PM
6:45 PM
 
  MUTINY
vs
 
  BDB
7:00 PM
7:30 PM
7:45 PM
8:00 PM
8:30 PM
8:45 PM
9:00 PM
9:30 PM
9:45 PM
10:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 18

  Field 1 Field 2 Field 3
6:30 PM
6:45 PM
 
  TB4L
vs
 
  Touchdown
7:00 PM
7:30 PM
7:45 PM
8:00 PM
8:30 PM
8:45 PM
9:00 PM
9:30 PM
9:45 PM
10:00 PM
 
  BDB
vs
 
  Spartans

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 25

PLAYOFFS View Bracket
Competitive Quarterfinals
Top 8 Teams Advance
Recreational Quarterfinals
Top 4 Teams From Each Division Advance
Recreational Consolation Bracket
Bottom 4 Teams
Competitive Consolation Bracket
Bottom 3 Teams