Soccer

HomeRegisterSchedules & StandingsRulesCo-ed Tournament Rules
Soccer Schedule

7v7 Men's Soccer - Thursday - Wayne

Thursday, October 24

  Field 1 Field 1
8:00 PM
 
  Anything but [7]
vs
 
  Knockaround FC [0]
POTG: Francisco S
8:50 PM
 
  Runnin' Rebels [11]
vs
 
  Savages FC [1]
POTG: Jesse R
9:15 PM
 
  Saeta FC [1]
vs
 
  White Eagles [4]
POTG: Deandre C
9:40 PM
 
  Rossoneri [10]
vs
 
  Sunteck FC [0]
POTG: Filip S
10:05 PM
 
  Spartans FC [1]
vs
 
  SAV FC [8]
POTG: Omar J

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, October 31

  Field 1 Field 1
8:00 PM
 
  White Eagles [12]
vs
 
  Sunteck FC [6]
POTG: Rade B
8:50 PM
 
  Savages FC [3]
vs
 
  SAV FC [6]
POTG: Mauricio R
9:15 PM
 
  Runnin' Rebels [5]
vs
 
  Rossoneri [0]
9:40 PM
 
  Anything but [2]
vs
 
  Spartans FC [5]
POTG: Matt P - 3 goals & Zach F - stellar saves
10:05 PM
 
  Knockaround FC [0]
vs
 
  Saeta FC [10]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, November 7

  Field 1 Field 1
8:00 PM
 
  White Eagles [9]
vs
 
  Rossoneri [4]
POTG: Team victory!
8:50 PM
 
  Spartans FC [3]
vs
 
  Runnin' Rebels [7]
POTG: Kevin B
9:15 PM
 
  SAV FC [6]
vs
 
  Knockaround FC [0]
POTG: Mauricio R
9:40 PM
 
  Saeta FC [4]
vs
 
  Anything but [3]
POTG: Miguel B
10:05 PM
 
  Sunteck FC [7]
vs
 
  Savages FC [5]
POTG: Jevat B

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, November 14

  Field 1 Field 1
8:00 PM
 
  Knockaround FC [2]
vs
 
  Savages FC [11]
POTG: Abner B - 3 goals; goalie Edwin S for some awesome saves
8:50 PM
 
  Sunteck FC [0]
vs
 
  Spartans FC [10]
POTG: Matt P - 1 goal & 7 assists; goalie Zach F for a clean sheet
9:15 PM
 
  Rossoneri [2]
vs
 
  Saeta FC [5]
POTG: dylan o
9:40 PM
 
  SAV FC [2]
vs
 
  White Eagles [0]
POTG: Michael E
10:05 PM
 
  Runnin' Rebels [8]
vs
 
  Anything but [3]
POTG: Jesse G

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, November 21

  Field 1 Field 1
8:00 PM
 
  Saeta FC [4]
vs
 
  Runnin' Rebels [5]
POTG: James A
8:50 PM
 
  Anything but [2]
vs
 
  SAV FC [12]
POTG: Team victory!
9:15 PM
 
  Knockaround FC [1]
vs
 
  Sunteck FC [2]
POTG: Jevat B
9:40 PM
 
  White Eagles [7]
vs
 
  Spartans FC [5]
POTG: Aleksandar G
10:05 PM
 
  Savages FC [2]
vs
 
  Rossoneri [8]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, December 5

PLAYOFFS View Bracket
Playoffs
Quarterfinals - Top 8 Teams
Consolation Game
Seed 9 vs Seed 10
Knockaround FC forfeited to Savages FC.
  Field 1
7:50 PM
 
  Sunteck FC [3]
vs
 
  Runnin' Rebels [20]
POTG: Team Win!
8:40 PM
 
  Spartans FC [1]
vs
 
  White Eagles [10]
POTG: Sam A
9:30 PM
 
  Anything but [3]
vs
 
  SAV FC [9]
POTG: Mauricio R
10:20 PM
 
  Rossoneri [4]
vs
 
  Saeta FC [6]
POTG: dylan o

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, December 12

PLAYOFFS View Bracket
Playoffs
Semi Finals + Final
  Field 1
8:00 PM
 
  Saeta FC [1]
vs
 
  SAV FC [5]
8:50 PM
 
  White Eagles [7]
vs
 
  Runnin' Rebels [4]
9:40 PM
 
  White Eagles [0]
vs
 
  SAV FC [3]
POTG: Jorge G

Visitor (first team) vs Home (second team)