Flag Football

HomeRegisterSchedules & StandingsCo-Ed RulesMen's RulesMen's Tournament Rules
Flag Football Schedule

Men's Flag - Wayne - Player Stats & Weekly MVP's!!

Sunday, January 27

  Field 3
9:00 AM
 
  Mean Machine [13]
vs
 
  Deep Blue Ballers [26]
POTG: Shawn B
10:00 AM
 
  Boogie II Electric Boogaloo [21]
vs
 
  Browns [19]
POTG: Eddie S
11:00 AM
 
  Allstars [64]
vs
 
  The Practice Squad [6]
POTG: Breogan B
12:00 PM
 
  Flying Zebras [53]
vs
 
  No Punt Intended [12]
POTG: Jason A

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 3

  Field 3
9:00 AM
 
  Browns [7]
vs
 
  Mean Machine [14]
POTG: Team victory playing a man down.
10:00 AM
 
  Allstars [47]
vs
 
  Boogie II Electric Boogaloo [6]
POTG: Fazion R
11:00 AM
 
  Deep Blue Ballers [19]
vs
 
  Flying Zebras [27]
POTG: Jack H
12:00 PM
 
  The Practice Squad [26]
vs
 
  No Punt Intended [19]
POTG: Jeff G

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 10

  Field 3
9:00 AM
 
  Flying Zebras [15]
vs
 
  Mean Machine [38]
POTG: Anthony A
10:00 AM
 
  Deep Blue Ballers [0]
vs
 
  Allstars [32]
POTG: Felix K
11:00 AM
 
  No Punt Intended [53]
vs
 
  Browns [14]
POTG: Michael D
12:00 PM
 
  Boogie II Electric Boogaloo [26]
vs
 
  The Practice Squad [21]
POTG: Anthony B

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 17

  Field 3
9:00 AM
 
  Mean Machine [48]
vs
 
  Boogie II Electric Boogaloo [16]
POTG: Anthony A
10:00 AM
 
  Allstars [37]
vs
 
  Flying Zebras [45]
POTG: Rob M
11:00 AM
 
  No Punt Intended [33]
vs
 
  Deep Blue Ballers [7]
POTG: Michael D
12:00 PM
 
  The Practice Squad [45]
vs
 
  Browns [33]
POTG: Mark G

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, February 24

Deep Blue Ballers forfeited to Boogie II Electric Boogaloo .
The Practice Squad forfeited to Flying Zebras.
  Field 3
9:00 AM
 
  Allstars [46]
vs
 
  Browns [6]
POTG: Shawn H
10:00 AM
 
  No Punt Intended [33]
vs
 
  Mean Machine [26]
POTG: Matthew F

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 3

  Field 3
9:00 AM
 
  Mean Machine [46]
vs
 
  The Practice Squad [30]
POTG: Alec P
10:00 AM
 
  No Punt Intended [6]
vs
 
  Allstars [36]
POTG: Fazion R
11:00 AM
 
  Boogie II Electric Boogaloo [33]
vs
 
  Flying Zebras [27]
POTG: Anthony B
12:00 PM
 
  Browns [32]
vs
 
  Deep Blue Ballers [22]
POTG: Tom P

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 10

  Field 3
9:00 AM
 
  Deep Blue Ballers [18]
vs
 
  The Practice Squad [12]
POTG: Team win!
10:00 AM
 
  Allstars [28]
vs
 
  Mean Machine [32]
POTG: Nick D
11:00 AM
 
  Boogie II Electric Boogaloo [12]
vs
 
  No Punt Intended [39]
POTG: Rafael A
12:00 PM
 
  Flying Zebras [41]
vs
 
  Browns [20]
POTG: Team win!

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, March 17

PLAYOFFS View Bracket
  Field 3
9:00 AM
 
  No Punt Intended [27]
vs
 
  Mean Machine [60]
POTG: Cj W
10:00 AM
 
  Allstars [33]
vs
 
  Flying Zebras [8]
POTG: Jordan M
11:00 AM
 
  Allstars [14]
vs
 
  Mean Machine [18]
POTG: Team victory!

Visitor (first team) vs Home (second team)