Flag Football

HomeRegisterSchedules & StandingsCo-Ed RulesMen's RulesMen's Tournament Rules
Flag Football Playoffs

2019 Fall Classic - Flag Football Tournament

PLAYOFFS Back to Schedule

Advanced

Round 1
Nov 30 
 
 
 
 
8)
 
  G.O.A.T.S [27]
 
 
9)
 
  Evolution [42]
 
 
Nov 30 at 10:30 AM
Athenia Steel Park - Field 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7)
 
  Blue Ballerz [19]
 
 
10)
 
  BRICK CITY BUL... [28]
 
 
Nov 30 at 10:30 AM
Athenia Steel Park - Field 2
 
 
 
 
6)
 
  Do The Rockaway [58]
 
 
11)
 
  Ballz Deep [12]
 
 
Nov 30 at 10:30 AM
Athenia Steel Park - Field 3
Quarterfinals
Nov 30 
1)
 
  Salty Dogs [27]
 
 
9)
 
  Evolution [14]
 
 
Nov 30 at 11:50 AM
Athenia Steel Park - Field 2
4)
 
  Spartans [6]
 
 
5)
 
  hawks [26]
 
 
Nov 30 at 11:10 AM
Athenia Steel Park - Field 1
2)
 
  Jk Fish Allstars [33]
 
 
10)
 
  BRICK CITY BUL... [20]
 
 
Nov 30 at 11:50 AM
Athenia Steel Park - Field 1
3)
 
  Mutineers [31]
 
 
6)
 
  Do The Rockaway [24]
 
 
Nov 30 at 11:50 AM
Athenia Steel Park - Field 3
Semifinals
Nov 30 
1)
 
  Salty Dogs [20]
 
 
5)
 
  hawks [19]
 
 
Nov 30 at 12:30 PM
Athenia Steel Park - Field 1
2)
 
  Jk Fish Allstars [39]
 
 
3)
 
  Mutineers [0]
 
 
Nov 30 at 1:10 PM
Athenia Steel Park - Field 1
Finals
Nov 30 
1)
 
  Salty Dogs [20]
 
 
2)
 
  Jk Fish Allstars [33]
 
 
Nov 30 at 1:50 PM
Athenia Steel Park - Field 1
 
 
 

Co-ed

Round 1
Nov 30 
 
 
 
 
8)
 
  Swarm [21]
 
 
9)
 
  Hoosier Daddy's [18]
 
 
Nov 30 at 12:30 PM
Athenia Steel Park - Field 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
7)
 
  Main Event [35]
 
 
10)
 
  Victorious Secret [6]
 
 
Nov 30 at 12:30 PM
Athenia Steel Park - Field 4
 
 
 
 
 
 
 
 
Quarterfinals
Nov 30 
1)
 
  WER1 [32]
 
 
8)
 
  Swarm [18]
 
 
Nov 30 at 1:50 PM
Athenia Steel Park - Field 4
4)
 
  Underdogs [14]
 
 
5)
 
  Mutiny [21]
 
 
Nov 30 at 1:10 PM
Athenia Steel Park - Field 4
2)
 
  Mojo [25]
 
 
7)
 
  Main Event [0]
 
 
Nov 30 at 1:50 PM
Athenia Steel Park - Field 5
3)
 
  Her Name Is St... [14]
 
 
6)
 
  NJDS [32]
 
 
Nov 30 at 1:10 PM
Athenia Steel Park - Field 5
Semifinals
Nov 30 
1)
 
  WER1 [24]
 
 
5)
 
  Mutiny [19]
 
 
Nov 30 at 2:30 PM
Athenia Steel Park - Field 5
2)
 
  Mojo [36]
 
 
6)
 
  NJDS [30]
 
 
Nov 30 at 2:30 PM
Athenia Steel Park - Field 4
Finals
Nov 30 
1)
 
  WER1
 
 
2)
 
  Mojo
 
 
Nov 30 at 3:10 PM
Athenia Steel Park - Field 4
 
 
 

Intermediate

Semifinals
Nov 30 
1)
 
  Flautas for Di... [47]
 
 
4)
 
  CCS BOYS [0]
 
 
Nov 30 at 1:50 PM
Athenia Steel Park - Field 2
2)
 
  NY Smegmas [41]
 
 
3)
 
  The Replacements [14]
 
 
Nov 30 at 1:50 PM
Athenia Steel Park - Field 3
Finals
Nov 30 
 
 
2)
 
  NY Smegmas
 
 
Nov 30 at 2:30 PM
Athenia Steel Park - Field 2